תזמורת מתנ"ס נווה יוסף

תזמורת מתנ

התזמורת האתנית היהודית ערבית של מרכז המוזיקה מתנ"ס נווה יוסף, מונה  14 בני נוער יהודים וערבים, נוצרים ומוסלמים, המנגנים יחד מוזיקת עולם אתנית. ללהקה רפרטואר מוסיקלי מגוון ועשיר מאד . הלהקה מבצעת עיבודים אתניים ליצירות של באך לשיר ירושלים של זהב, לשיר הללויה וכן מבצעת מחרוזות שירים במרוקאית ושירים בערבית של הזמרים פירוז ופריד אל אטרש ועוד. המנהל המוזיקלי של התזמורת: עידן שרון.

קרן תרבות חיפה סייעה לתזמורת המתנ"ס ברכישת ציוד הגברה וכלי מוזיקה אתניים.

בתזמורת מנגנים בני נוער יהודים וערבים, ומתקיים בה דיאלוג המבוסס על הכרות ועשייה משותפת באמצעות המוזיקה.

מרכז המוזיקה של מתנ"ס נווה יוסף, קיים קונצרט משותף היסטורי וייחודי של 100 בני נוער ישראלים, גרמנים ופולנים, נגנים וזמרים בני נוער. הקונצרט נערך באולם קריגר בחיפה בפני קהל של מאות צופים. מרכז המוזיקה נווה יוסף אירח את בית הספר "היברניה" מגרמניה ובית הספר תדאוס מפולין, לקונצרט היסטורי ייחודי משותף , לציון 700 שנה לסיום מלחמת העולם השנייה ושואת היהודים, ולציון 50 שנה לחידוש היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לגרמניה ו- 25 שנה לחידוש היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לפולין.  

הקונצרט באולם קריגר

בקונצרט הושמעו קטעי קוראלים ואריות של באך , מיטב יצירות קלאסיות בעיבודים מיוחדים, וקטעי נגינה ושירה עם התזמורת האתנית היהודית ערבית של מתנ"ס נווה יוסף.

הרעיון נולד בעקבות ביקור של מנכ"ל מתנ"ס נווה יוסף שמעון יפרח ומנהלת מרכז המוסיקה במתנ"ס זהבית טולדו בגרמניה, שם נפגשו עם מנהל מרכז המוסיקה בבית הספר בגרמניה ארקאט פוקארט ושם החל לרקום שת"פ בין מתנ"ס נווה יוסף לבין מרכזי המוזיקה בגרמניה ובפולין .

במסגרת שת"פ, סוכם על קיום מופע משותף בגרמניה ובישראל ועל חילופי משלחות של תזמורות הנוער האתנית של מרכז המוסיקה של מתנ"ס נווה יוסף ושל מרכז המוסיקה של הגרמנים והפולנים יחד, על פעילות מוזיקלית משותפת וקונצרטים משותפים, על קיום של כיתות אמן משותפות ופעילות פנאי משותפת בין התזמורות.  לפרויקט שותפה עיריית חיפה.

תזמורת המתנ"ס בקונצרט בפולין

   הרכב יהודי ערבי של תזמורת מתנ"ס נווה יוסף