בית הגפן - מוזיאון ללא קירות

בית הגפן
"מוזיאון ללא קירות"  דצמבר 2013 – פברואר 2014
פרויקט "מוזיאון ללא קירות"  הינו תערוכה וארכיון אינטרנטי, המלווים בקטלוג,  והמציגים אוסף ותיעוד של תערוכות האמנות , השירה הספרות שליוו את פסטיבל  "חג של החגים " בהפקת בית הגפן, משנת  1994 ועד שנת 2013  - 20 שנה של תערוכות אמנות.  

 

אירית סגל ישראלי, ברוש, מתוך התערוכה "ים-תיכוני" 2002-2003/

צילום: אירית סגל ישראלי

הארכיון שכתובתו האלקטרונית היא www.mwwart.com, מאפשר מבט רטרוספקטיבי על  הפעילות שחזרה והתקיימה במקום מדי שנה , מתעד את השינויים שעבר הוואדי שמאפשר מחקר של  תרבות חזותית העוסקת במגוון נושאים.

 תערוכה וארכיון אינטרנטי – מחקר ואוצרות ד"ר טל בן צבי, יעלה  חזות וליאן סייד. 

שפה גרפית: סטודיו כנבה (נינה זידאני וסנא ג'מאליה)   מנהל טכני: בילאל חוסרי

 קטלוג - עורכות: ד"ר טל בן צבי ויעלה חזות.  שפה גרפית, עיצוב, והפקת קטלוג: סטודיו כנבה : (נינה זידאני וסנא ג'מאליה)     עריכה עברית ותרגום אנגלית:  מאיה שמעוני              עריכה עברית ותרגום אנגלית למאמרים "נקודת אחיזה", "מי  נתן את ההוראה":  רן כהן.       עריכה ותרגום ערבית, תרגום לאנגלית של "השיח עם המקום": רואא תרגום והוצאה לאור בע"מ.  עריכה עברית ותרגום אנגלית:  מאיה שמעוני עריכה עברית ותרגום אנגלית למאמרים "נקודת אחיזה", "מי  נתן את ההוראה":  רן כהן.       עריכה ותרגום ערבית, תרגום לאנגלית של "השיח עם המקום": רואא תרגום והוצאה לאור בע"מ. 

 כותבי המאמרים בקטלוג:

חנה קופלר - "המקום הכתיב את התכנים שהדהדו בו" ,יעלה חזות, ליאן סייד – "מוזיאון ללא קירות",  ד"ר טל בן צבי – "נקודת אחיזה: אמנים ערבים ואמנות פלסטינית בתערוכות "החג של החגים", ואדי ניסנאס, חיפה", אנטואן שלחת -  "דרך השירה: המלים כמתווה דרך", ד"ר זיוה קולודני –" מרחב ציבורי פתוח כסוכן של דו-קיום ", ד"ר ג'וני מנסור – "השיח עם המקום ", רולי רוזן – "מי נתן  את ההוראה? מצעד פלסטיני בשדרות בן – גוריון ".            

דפוס: דפוס ע.ר. בע"מ, תל אביב.

הקטלוג מלווה בצילומי עבודות מהשנים השונות  בצירוף  מאמרים. כל הכיתובים והטקסטים מופיעים בשלוש שפות: עברית, ערבית ואנגלית. הקטלוג הופק בסיוע קרן תרבות חיפה.

מוזיאון ללא קירות

 

 

מוזיאון ללא קירות

 

 

מוזיאון ללא קירות

 

 

מוזיאון ללא קירות